peale sünnituse 06.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Ma ei oska valida mida endale rasestumise vastaseks vahendisk valida. Günekoloog soovitab mul ise valida. Probleem aga selles, et jäin halvasti rasedaks, 1.5 aastat proovisime. Nüüd on meil väike poisipõnn. Soovime saada ka teist last. Kahjuks on mul ka kahesarveline emakas ja sünnituse juures viibinud arst soovitas mul 2 lapse vaheline aeg väikeseks jätte, muidu tekkivat jälle probleeme. Ei tahaks oma hormoone ka rikkuda, muidu jälle ei õnnestu rasestuda ja katkeb, nagu enne 2 aastat varem. Spiraali ees on väike hirm ka, kuna põen genitaalherpest, siis tavaliselt öeldakse, et põletikud tulevad spiraaliga rohkem esile, siis ma kardan et mul on iga päev herpes, kuna praegugi esineb seda sageli. Aidake mul valida, mida peaksin valima. Kondoomi ei soovi partner. Kas siis tabletid või spiraal, missugune aga??

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Spiraali ei soovita kohe kindlasti,kuna Teil on kahesarveline emakas.Seega soovitan madala hormoonisisaldusega tablette (Harmonett,Logest,Jeanine,Marcilon ).Need tabletid aitavad ka võimaliku hormoonide regulatsioonihäirete korral. Edu soovides,Maie Väli