Genitaalherpes 16.10.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen rase 12 nädalat, kuid tekkis genitaalherpes. Kas see on ohtlik lootele ning mida võib herpesele peale määrida, et seda leevendada/lahti saada?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Võite kasutada genitaalherpese aktiivsust mõjutavaid tablette Valtrex sõltumata raseduse suurusest ( retsepti saab väljastada naistearst või perearst). Võtate 1 tableti 2 korda päevas kokku 5 päeva. Kui kolle-kolded on tupe piirkonnas nahal, siis sobib lisaks kasutada neid kreeme, mida kasutatakse huuleherpese korral.
Kui raseduse ajal herpese ägenemine kordub, siis võite kuuri korrata. Kui teil esineb sagedasi ägenemisi, siis võib raseduse 38-39.nädalal teha profülaktilise kuuri, et herpes ei ägeneks sünnituse ajaks. Vaginaalse sünnituse korral võib sellel ajal lööbimine lootele olla ohtlik, kuna ta võib siis villivedelikuga nakatuda.