Beebipillide ja teiste ravimite koosmõjud 26.09.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Hakkasin võtma topiramaati ja sellel on infolehel kirjas "Topiramate Orion võib vähendada rasestumisvastaste tablettide
mõju". Mu hetkel võetav beebipill on Sibilla plus. Kirjutasin kohe oma arstile kes ütles, et seda muret ei ole, et nende mõju ei vähene. Aga täna oli mul natuke määrimist. Naistearsti vastuvõtu ooteajad on võrdlemisi pikad, kas ma peaks muretsema, või on see lihtsalt kerge vaheveritsus, aga toime on tõepoolest veel 100%

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 31-aastane

Kombineeritud hormonaalne kontratseptiiv KHK antibeebipillid Sibilla Plus on uued ja head antibeebipillid, kuna neil on näidustus ka akne ja hirsutismi mõjutamiseks.
Mitmed ravimid võivad (?!) mõjutada kontratseptiivide toimet, kuid õige on hoiduda rasedusest teatud ravimite tarvitamise ajaks.
Iga veritsusega peavad olema välistatud sugulisel teel levivad infektsioonid ja raseduse võimalus:
1) testikodus.ee saab osta testid, kui need on negatiivsed, siis võib rahulik olla
2) apteegi käsimüügist saab osta rasedusteste ja teha vastavalt õpetusele

Kui need on välistatud, siis määrimine ei ole ohtlik. Rasedusvastane kaitse on antibeebipillide õigel tarvitamisel ikka 100% kindel.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee