Magusaisu 26.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lp. dr. Väli

Kas suhkruhaigus võib tekkida, kui süüa palju magusat (kommi, jäätist jne)?

Suhkruhaigus on vist küll rohkem ainevahetushäire või siis päritav, kuid kuna söön üsna palju magusat, tahaksin teada, kas peaksin ,ja kui tihti ,laskma veresuhkrut mõõta? Umbes aasta tagasi lasin mõõta,kuna minu teada polnud mul seda üldse mõõdetud- oli normaalne. Suguvõsas suhkruhaigeid ei tea...l

Kaunist kevadet !

(Birgit , 25.aastane)

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Birgit! Kahjuks ei teata veel täpselt,miks just ühel või teisel inimesel tekib diabeet. Diabeeti on kahte tüüpi: esimene tüüp ehk insuliinsõltuv diabeet(tekib reeglina noortel inimestel), teine tüüp ehk insuliinsõltumatu diabeet(tekib reeglina eakamatel ja tüsedamatel inimestel).Ilmselt Teil pärilikku eelsoodumust ei ole ja seetõttu ei peaks Te ka eriliselt muretsema ega pidevalt veresuhkrut kontrollima.Kui Te aga väga palju magusat sööte,võib tulla esialgu probleem kehakaaluga ja suurem osa neist kes põevad teist tüüpi diabeeti on ülekaalulised,siis soovitan Teil liigset magusatarbimist piirata. Kaunist kevadet Teilegi! Maie Väli