HPV51 06.11.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere käisin günekoloogi juures mul tehti pap test ja leiti ureaplasma urealyticum ja HPV 51,urealyticumi raviks kirjutati kümme päeva antibiootikume mida võtan praegu.kui rohud võetud kästi uus proov viia ,aga mind paneb hoopis muretsema HPV51,nagu mulle õeldi et see ei kao organismist kuskile ja vaktsiin enam ei aita aga kas on olemas mingeid preparaate,mis ei laseks asja väga kaugele minna.aitäh.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

HPV kandlus nagu ka teil on esineb igal kolmandal naisel. Reeglina see ei põhjusta mingeid kaebusi. See viirus võib ka mingil hetkel ise kaduda ja jääb närvikkgandlionitesse jua tule kunagi ilmsiks. Küll l aga see viirus võib põhjustada muutusi emakakaelas,. seetõttu peate regulaarselt 2 -3 aasta järgi käima PAP testi andmas. Kui seal muutusi pole, siis pole ka probleemi. DRKadastik