Logest ja võimalik ovulatsioon? 04.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lp doktor!
Võtan juba pool aastat Logesti. Uue pakiga alustasin 30.jaanuaril. Veebruari esimesel nädalal külmetusin, haiguse ajal oli ka iiveldus ja oksendasin veidi (1x, paar tundi peale Logesti võtmist). Seoses külmetusega võtsin Paracetamoli; mõõtsin sageli ka oma temperatuuri ja avastasin, et see oli mitu päeva (kokku 4-5) peale nimetatud oksendamist 37,0 (ka 36,9-37,1). Kas see on ovulatsiooni tunnuseks olev basaaltemperatuuri tõus? Külmetusnähud olid selleks ajaks praktiliselt kadunud. Logest peaks ju ovulatsiooni pärssima (st temp tõusu ei tohiks olla?) Kas siis külmetus, oksendamine, stressirohke eksam samal päeval ja õppimisest tingitud magamatus võib põhjustada selle, et Logesti mõju kaob ja ikkagi tekib ovulatsioon? Kas nüüd nii käesoleva kui järgmise tsükli jooksul tuleks turvalisuse mõttes kasutada lisakaitsevahendeid? Lühidalt - kas 1 oksendamine Logesti võtmise esimesel nädalal võib tablettide mõju niipalju pärssida, et ovulatsioon ja sellega kaasnev temp tõus ikkagi toimuvad? mh olen diabeetik.
Küsimus sai pikk ja lohisev - andestust! - kuid mure on minu jaoks suur, palun väga selgitust! Südamest ette tänades, murelik piiga (24)

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Murelik Piiga!
Diabeetikutel on sageli ettearvamatuid ravimreaktsioone.
On vähetõenäoline, et toimus ovulatsioon.
Jätkake pille skeemi 21+7 järgi. Enne järgmise tabletilehe alustamist tehke hommikusest uriinist rasedustest.
Külastage 2 korda aastas endokrinoloogi ja naistearsti, et korrigeerida ravi.
Tänan Teidki siiruse eest.