sünnimärgid nahal 18.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 35a naine. Mu kehatüvele on viimaste aastatega tekkinud väga palju sünnimärgitaoliseid pruune laike, ainult et nad on nahapinda katsudes sõrme all tunda (natuke kõrgemad, aga mitte näsa moodi) ja sellised paberja kuiva kareda pinnaga. On suuremaid, on väiksemaid. Algul, kui tekivad, on helepruunid ja siis on nende pealmist kihti nagu küünega võimalik natuke maha tõmmakat ( ma muidugi ei tee seda). Kas oskate öelda nende andmete põhjal, mis need olla võiksid, kas on äkki midagi halvaloomulist põhjust karta ning kas peaksin siiski nahaarstile näitama või on need ikkagi tavalised sünnimärgid.
Tänan.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kirjelduse alusel võiks tegemist olla seborroiliste keratoomidega, mis tekivad naha vananedes, kuid täpse vastuse saan anda ikkagi Teid nähes.