punased täpid nahal 22.10.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen 23 a naine ja juba paar aastat leian ma oma nahalt väikeseid punaseid täpikesi, mis hiljem lähevad pruuniks nagu sünnimärgid. Tekib neid kogu aeg juurde ja igale poole. Kas mul on mingi aine puudus ? Millest need tekivad? Kas neist oleks võimalik vabaneda ja mida teha, et neid enam juurde ei tekiks?

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kahjuks ei ole võimalik Teile ühest vastust anda. Võib olla on tegemist mõne päriliku nahamuutusega, võib olla vajate seedetrakti uuringuid. Pöörduge palun perearsti poole. Taolisi moodustisi saab eemaldada dermatoloog elektrokoagulatsiooni või krüoteraapia abil.

Dermatoloog S.Liiv