Operatsiooni mõju 04.09.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Plaanime partneriga esimest last, kuid arsti poolt sai mehele määratud püskkoopa puhastuse jaoks operatsioon narkoosi all (lõigatakse ülahuult, ilmselt ei jäeta ka ööseks haiglasse). Kuidas ja kas (kui kaua) narkoos mõjutab mehe viljakust (sperma kvaliteeti vms)? Kui mehel tervis lubab, kas peaksime ikkagi mingi aeg ootama (et sperma vahetuks vms) või ei tasu muretseda (kas op mõjutab nt lapse arengut vms..)?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega pole vaja muretseda. Igaks juhuks tasuks küsida anestesioloogilt, kes konkreetselt antud juhul narkoosi juhib. Tema teab, mis aineid konkreetselt kasutatakse ja millised võivad olla nendega seotud riskid.