Vasak munandi kott on veninud 16.10.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere mul on selline mure ,et ma märkasin umbes 1-2aastat tagasi et mul on vasak munandi kott suurem hakkasin uurima ja sain aru ,et tegemist on veenilaiendiga ta ei ole liiga suur aga munandi kott on veninud päris korralikult muidu ei valuta ega sega igapäeva toimetusi teen palju sporti ja enamasti soon ka tervislikult tervise probleeme mul pole ma ei tahaks operatsioon ka teha kuna ta mind iseeneset ei häiri minu küsimus oleks siis ,et kas on kindlalt vaja operatsiooni või saan ilma operatsioonita ka edasi elada?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Operatsiooni vajab 1/10 munandikoti veenilaiendiga meestest. Soovitan tulla meestekliinikusse noorte nõustamise vastuvõtule. Vaatame üle ja hindame veenilaiendi võimalikku mõju munandi arengule. Siis saab sisuliselt nõu anda.