Peenisepea tundlikkus vähenenud 02.10.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Olen 26 aastane. Ca 10 aastat tagasi eemaldati mul kirurgiliselt eesnahk.
Nüüdseks on peenisepea tundlikkus niipalju vähenenud, et enam ei ole seks nii nauditav kui varem.
Kas on olemas mingeid salve või rohtusid, mis taastaksid peenisepea tundlikkuse?
Kui on olemas, siis kas neid saab ilma retseptita või peab meestearst või perearst neid välja kirjutama?
Või on äkki mingi muu moodus peenisepea tundlikkuse taastamiseks?

ette tänades,
k

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ei usu, et operatsiooni mõju algaks alles 10 aastat peale eesnaha eemaldamist. Vastav operatsioon vähendab tõesti oluliselt tundenärvilõpmeterikka eesnaha pinda, kuid tundlikkuse langus, kui üldse, peaks tekkima koheselt peale operatsiooni.
Seksi naudingulisusel on väga palju erinevaid mõjureid nii füüsilisi ja veelgi enam psühooloogilisi. Soovitan konsulteerida Meestekliinikus dr. Olev Poolametsaga. Lihtsalt probleemi likvideerivaid salve ei tasu otsida ei apteegist ega internetist.
Edu soovides
Margus Punab