Probleem põie tühjendamisega 08.01.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, olen 41a vana. Umbes 20 aastat juba on probleemiks olnud peale kusemist põie korralik tühjaks saamine. Peale kusemist pean alati mõned korrad pingutama, et viimased uriinijoad väljuksid, käepärast peab olema toaletpaber, mille abil korralikult raputada ning abiks tuleb ka munandite üles surumine peale kusemist (siis tuleb veel viimased uriinijoad). Kui neid toiminguid ei tee, siis võib juhtuda, et vahetult peale kusemist istudes tuleb ikka viimane sorts püksi. Mingeid valusid kusemisel pole kunagi. Ka suguakti ajal pole kunagi valusid, mõnikord harva ainult munandid on valulised peale suguakti. Umbes kolm aastat tagasi oli mingi põletikulaadne asi. Kerge palavik, ebatavaliselt sage urineerimine ja ebamugavustunne. Kohati teravalt pistev valu pimesoole (välja lõigatud ammu) piirkonnas kubemes. Käisin ka arstide vahet. Tegin kõik suguhaiguste testid - kõik korras (kunagi oli glamüüdia, kuid sai ravitud välja). Vere- ja uriinianalüüsid korras. Uroloog kontrollis käega eestpoolt eesnääret - teatas et on korras. Lõpuks perearst ütles et muud ei saa olla kui radikuliit. Ise aga hästi ei usu seda diagnoosi, kuigi radikuliit võis lisaks veel olla. Peale arstidel käimist need viimati nimetatud vaegused aga kadusid kiiresti. Nüüd, umbes pool nädalat aga on jälle ebamugavustunne, põletiku tunne, kohati 37 palavik, viimane tilk kipub püksi tulema ja sealt pimesoole piirkonnast väga nõrgalt tunda, ainult liigutades, praktiliselt valu pole, ainult midagi kergeld tunda. Ostsin apteegist Prostaminas't, eks näis. Suguhaigust hästi ei usu, kuna ilma preservatiivita pole midagi toimunud peale eelmist kontrolli ja ka muid turvanõudeid on jälgitud.
Milles võib olla saladus? Kas see ongi mul loodud nõrgaks kohaks, või on siiski mingi patoloogia-põletik?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on üsna tüüpilise prostatiidi kirjeldusega. Lisandub siiski mingi üldisem/varem kusetrakti takistus. Võimalik, et ka selle 20 aastat vana probleemi taga võib juba olla klamüüdiast tingitud eesnäärme kahjustus. Prostatiidi diagnoos saab tugineda vaid kaebuste kompleksile, mis teil täitsa olemas. Alati tuleb täpsustada veel aga ka prostatiidi vorm ja selleks peab tegema kas eesnäärme sektreedi uuringu või sperma analüüsi põletiku suhtes ja sealt lisaks veel ka mikroobide uuringud. Seega soovitan kiiremas korras korralikku meestearsti külastada. Ja eks see eesnääre ongi oma 20 aastase haigusega juba nõrgaks kohaks kujunenud.
Edu soovides
Margus Punab