Valu põies urineerimisjärgselt 01.04.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mõnikord hommikuti pärast ärkamist on kusemisel põie piirkonnas paremal pool olnud valus, ka surve sellel ajal pole olnud piisav, reeglina on siis ka häda olnud suur. Kerge ebamugavustunne võib jätkuda ka päras põie tühjendamist. Seda on mul tulnud aeg-ajalt ette, kuid ei saa öelda, et tihti. Muid urineerimisega seotuid probleeme pole olnud, päevasel ajal töötab kõik väga hästi. Olen füüsiliselt väga aktiivne mees. Oskate öelda, kas tuleks ennast kontrollida või saab teisti hakkama?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks ei kirjuta te oma vanust.
Suure tõenäosusega tekib see ebamugavustunne põie ületäitumisest. Sellisel juhul on ka kusejuga nõrgem ja kuna ülevenitus tekitab kerget kudede kahjustust, siis reageerib organism valuga. Esmalt soovitaks 2 tundi enne magamaminekut mitte juua ja vähemalt 3 tundi mitte süüa. Kui probleem ei lahene, oleks vist kasulik arsti külastada.