Rinnavähi marker 16.11.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere. Põdesin 20 aastat tagasi rinnavähki...Aastaid marker korras,kuid peale 1.cov süsti tõusis 54 ja hiljem aasta edasi,kui on eelnevalt ka 2.süst saadud ja põetud covid läbi (mistõttu jäi 3.süst ära),on tõusnud näit 143.Mammogramm korras,enesetunne ka ok.Kas on alust karta metastaase???. KT tuleb nädala pärast....Olen v.v.närvis....

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Räägime ilmselt markerist CA 15-3? Kindlasti annab markeri hulga suurenemine põhjust teha ära kõik täiendavad uuringud, et õigeaegselt tabada taastekke hetke. Kuid lisaks kasvajale on vähimarkerite suurenemisel ka healoomulisi põhjuseid, näiteks munasarja tsüstid ja erinevad autoimmuunsed haigused, näiteks ka reumatoidartriit.
Ma arvan, et oodake KT vastus rahulikult ära. See ei pruugi olla vähi taasteke. Kuid ka taastekke korral on varane avastamine hea enesetunde foonil äärmiselt oluline.

Heade soovidega
Marge Kütt