NT-proBNP näit 07.04.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere

Palun abi vereanalüüsi tõlgendamisel. NT-proBNP näit veres 486,4 ng/L. Kuna lähen arsti juurde alles maikuus, siis sooviksin eelnevalt teada, kas selle näiduga on kõik korras?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Südamepuudulikkuse marker on veidi üle referentspiiride. Selle alusel üksi ilma EKG ja muude uuringuteta mingit põhjapanevat järeldust teha ei saa.
Kuid soovitaksin kontrollida TSH ehk kilpnäärme funktsiooni markerit, kui seda pole varem tehtud. Kuna teie põhikaebus on südamepekslemine ja selle põhjus võib olla ka kilpnäärme ületalitlus.

Lugupidamisega
Marge Kütt