liiga kõrge vererõhk 07.02.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Olen 16a noormees, tegelen korvpalliga. Trenn on 5 päeva nädalas, 2 korda päevas. Hiljuti avastati, et mul on kõrge vererõhk- keskmine 24h average sys/dia 143,2/75,0 Kas pean nüüd spordist loobuma? Kas seda on võimalik ravida? Kas siin võib mingit rolli mängida ka minu kehakaal- 81kg ja pikkust 196cm. Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vajalikud on uuringud- südame ultraheli, neerud, koormustest jm. Neid korraldab olenevalt asjaoludest Teie perearst või suunatakse Teid kardioloogi vastuvõtule. Kehakaal näib olevat igati normis.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi