COVID -19 ANTIKEHAD 09.04.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
Mulle on arusaamatu analüüsi COVID -19 antikehade tulemus. Põdesin kergelt. Analüüs tehtud 4 nädalat peale haigestumist. Olen kuulnud, et inimesed räägivad tuhandetest antikehades.
Kuidas hindate minu analüüsi ja millal soovitate vaktsineerida?
Proovi võtmise aeg Materjal Analüüs Tulemus Ühik Referentsväärtus Kuva
lisainfo *
06.04.2021 12:39 Seerum
SARS koroonaviirus 2 IgG QN
14.98 kU/L <0.799
Tulemuse tõlgendus: positiivne
Tulemuse märkus: Leid viitab varasemale SARS-CoV-2 infektsioonile või vaktsineerimisjärgsele immuunvastusele. (ogavalgu vastane IgG, Siemensi standardi suhtes)

Proovinõu ID: 12047154-3044169SA

Tervishoiuasutus: AS LÄÄNE-TALLINNA KESKHAIGLA(10822269)
Hindamise aeg: 06.04.2021 15:10

Tänan!

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Teil on põdemise järgselt tuvastatud positiivsed antikehad ja kõik on hästi. Antikehade numbriline vastus sõltub eelkõige kasutatavast laboritestist, seejärel organismi immuunsüsteemi individuaalsest reaktsioonist.
Pole mingit tõestust, et suurem määratav antikehade hulk oleks millegi suhtes parem.
Vaktsineerida soovitati varasemate soovituste järgi 1 kuu peale põdemisega kaasnevate haigusnähtude taandumist, nüüd lubatakse vaktsineerida juba 1 nädal peale põdemist.
Vaktsineerida ikkagi soovitaksin. Seisukoht on selline, et põdemise järgne immuunvastus on eri inimestel väga erinev, vaktsineerimisejärgne aga üsna ühetaoline ja piisav immunoloogiliseks kaitseks.

Lugupidamisega
Marge Kütt