Antikehade test ja vaktsiin 21.10.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,

Küsimus on selles, tegin antikehade testi ja see tulemus näitas positiivne ja antikehi oli 483.9 AU/ml <50, siis kas on okei kui lähen teen vaktsiini? Kuigi soovitatakse oodata 6 kuu möödumist?
Kas see mõjutab kuidagi minu tervist/immuunsussüsteemi?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kui te ei ole varem vaktsineeritud, siis soovitan kindlasti vaktsiini teha.
Antikehad näitavad, et te võite olla asümptoomselt põdenud COVID-infektsiooni, kui teil pole varem seda haigust PCR testiga diagnoositud.
Asümptomaatiliste põdenute puhul on see probleem, et antikehi tekib sageli vähem kui vaktsineerimise järgselt ja immunoloogiline kaitse püsib lühemat aega. Just seetõttu soovitatakse lisaks vaktsineerida.

Olemasolevad antikehad ei ole vastuolus vaktsinatsiooni järgselt tekkivatega ja immuunsüsteemi te sellega ei kahjusta. Lihtsalt antikehade olemasolul saab piirduda 1, mitte 2 vaktsiinidoosiga.

Lugupidamisega
Marge Kütt