Kopsuhaigus? 04.03.13 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Köhin juba pikemat aega, nii 3-4 aastat. Suvel tundub natuke vähem, sügisel, talvel rohkem. Köha kinnine, röga ei ole.Tuleb hoogudena: enne magamajäämist, st.pikaliasendis, ärkan ka öösel paar korda. Kui mingi raskus rindkerele rõhub, kui kükitan, eks olen ka ülekaaluline. Kogu aeg on kõditunne ja tundub mitte kurgus vaid pisut allpool .Tundub nagu oleks kõri liiga kuiv või liiga tundlik.
Vahel on olnud kõrvetisi.Olen saanud perearstilt Omeprazoli, natuke leevendas paramax codeiniga, aga päris ära ei võtnud. Suitsetaja ei ole kunagi olnud. Aga toas suitsetajaga on kokkupuude olnud lapsepõlves umbes 15 aastat(isa suitsetas).

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Palun tulge kopsuarsti vastuvõtule, on vajalikud lisauuringud köhavariantse astma kahtlusel.