Hingamise probleem 02.01.15 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Ma tõesti ei saa aru, mis mul viga võiks olla, aga aasta aega on nüüd olnud nii, et vajan sügavalt sissehingamist iga 2-3 minuti tagant.
Viimaste kuudega on asi veel hullemaks läinud-vahepeal oli nagu perioode, kus ma nagu ei pannudki seda pidevat hingamisevajadust tähele.Olen käinud kopsuarstil, seal kõik korras,(leidis mingi kerge allergiavormi, kirjutas ventolini sissehingamiseks-ei ole kahjuks aidanud) perearsti poolt võetud analüüsid korras, kardioloogi juures ka suvel südame uh ka see oli korras.
Olen tarbinud nüüdseks ka AD citaloprami umbes 7 kuud-pole ka sellest mingit abi olnud.
Olen proovinud omal käel võtta ka diazepami ja Xanaxit 0,50mg, et äkki kui on närvidest, siis peaks see tunne kaduma-aga ei midagi.
Kuhu ma veel peaksin oma hädadega pöörduma?
Perearst soovitas veel ka nõelravi…

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kui olete uuritud kopsuarsti poolt ja on tehtud kõik kopsu-uuringud ja mingit kopsuhaigust ei leitud, siis küllap see nii ka on. Mõnikord noored inimesed sellist sügava sissehingamise tarvet kurdavad, millel ei ole haiguslikku põhjust. Tihti on abi Xanaxist siiski saadud, ise arvan, et hingamise füsioteraapiast ja harjutustest võiks olla kasu. Tavaliselt sportides neid sissehingamise kaebusi ei esine.