Hingamispuudulikus 05.12.11 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mure järgmine, 15a. tütarlaps kaebab, et ei tule hingates õhku sisse ja selleks peab hästi sügavalt õhku sisse tõmbama suu kaudu. Spordiarsti juures öeldi, et kopsud töötavad 60% ulatuses. Trenni tehes pulsi sagedus tõuseb üle 180. Samuti kaebab pidevalt väsimust, vereproov on korras. Mida peaks tegema, laps juba väsinud õhu ahmimisest, sest nii ta teeb järjest sagedamini.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kõigepealt tuleks kopsuarsti poole pöörduda, et kindlaks teha või välja lülitada kopsuhaiguse olemasolu. Sellisest mõistest nagu 60% ulatuses töötavad kopsud- mina küll aru ei saa, mida see võiks tähendada või mida sellega mõeldakse. Mõnikord võivad sellised kaebused kasvavatel lastel esineda, aga eelkõige peab siiski haiguse olemasolu välja lülitama.