Kas võib olla kopsudes mure? 22.04.13 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Tekkinud mure...üle kuu tagasi hakkasid tekkima valud vasakul rindkeres...ei pööranud sellele kohe väga tähelepanu...Selleks ajaks oli mul ka olnud väga rögane ja võib öelda ka mädane köha mitu mitu kuud...arvasin et suitsetamisest, kuna tegin suitsu üle paki päevas, jõin kohvi, tegin trenni, vedelikukaotus oli väga suur...ka kaalukaotus...

Seejärel hakkasid valud rinnus suurenema, eriti magama minnes või trenni tehes....pidev hingeldamine...nagu ei saaks õhku....
Pidevad ärevushood ja segadustunded samuti....
Lõpuks tundsin ühel ööl, nagu aju ei saaks enam hapnikku või verd...üks kehapool oli täiesti tuim ja ei saanud liigutada...selleks ajaks olid tekkinud ka väikesed mäluhäired.

Peale seda läksin järgmine päev traumasse...öeldi, et on bronhiit ja kirjutati antibiootikumid...
Hakkasin neid võtma....nende võtmise ajal läks asi muidugi väga hulluks...kogu aeg higistasin öösiti ja ärkasin keset ööd...pidev rõhuv tunne oli peas ja paar korda juhtus veel sedagi, et surid jälle käsi ja jalg ära...

Kopsus ragises...köhides tuli vett ja verekiude...see kestis ikka päris kaua...rindkere sellest ajast saaadik natukene nagu ees...
Käte ja jalgade tursed olid...ja samuti läks kael pidevalt paiste...õhk ei käinud läbi....

Läks paar nädalat mööda ja köha kadus, aga olek läks jäjest hullemaks...juba tajude kadumine ja ümbrust tunneks nagu teisiti...mälu häired,,keskendumisvõime kadumine...Jubedad valud kõris ja rinnus...lõpuks tekkis ka tuimus jalgades ja kätes ja üleüldine tundetus...

Nüüd siis olin kaks nädalat haiglas ..tehti mrt peast, seljast ja seljaluuüdi, ning kompuuter...oli kõik korras...avastati ainult vererõhu kõikumine ja südame rütmihäired...

Valud rinnus seniajani jubedad ja lähevad ainult hullemaks...öeldi, et südamega korras, aga sellised kuumetavad jubedad valud...
Ja aju ei saa ikka hapnikku kohati...ainevahetuse häired ka tekkinud...

Ühesõnaga pikk jutt, aga kas asi võib olla kopsudes....või kopsuvereringes?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kui te olite haiglas, siis usun, et seal ka vajalikud uuringud kõik tehti kopsuhaiguse välistamiseks. Kui kopsupilt on korras ja hingamise funktsionaalsetes uuringutes muutusi ei ole, siis kopsuhaigust ei ole.Ehk olete end lihtsalt üle pingutanud: suits, kohv ja trenn: nendest need pidevad ärevushood ilmselt pärit ongi.Ärevushoogude ajal esineb inimesel palju igasuguseid kaebusi, sh. ka hingamishäireid.