"Krudisev" kael 21.11.22 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

Viimasel ajal on mul kaela/pead liigutades siis selline " krudisev hääl " ja tegemist ei ole ragiseva kaelaga vms vaid justkui mingi vedelik/soolad -ma ei oska nimetada liiguks . Ma olen olnud pikalt tugevas stressis ning nüüd seetõttu ka ca pool aastat kodus ja julgelt on kehas selles mõttes tunda, et keha on " kinni" ma ei ole väga trenni inimene aga kõndimist armastan ja kõndimas käin , kindalsti vajaksin rohkem liikumist . Kuna see kaela " hääl" on häiriv ja hirmutav siis ma olen hakanud ka hommikul joogat tegema selline 15 minutit . Kui ennast niiöelda käima saada siis kaob üldiselt ka see hääl ära . Aga mis see olla võib ning kas võimlemine vms võiks seda parandada ? Mida oskaksite soovitada .

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Kaela "krudisemine" on tavapärane nähtus igas eas ja ei vaja otseselt ravi, kui sellega ei kaasne valu. Kui olete olnud viimasel ajal stressis ja vähe liikuv, võib probleem tuleneda sellest. "Krudisemise" vähendamiseks olekski hea rohken kaela-õlavöödet liigutada ja/või venitada. Ka massaaž võiks hästi mõjuda. Otseselt ei ole oluline, mis trenni või liigutusi teete. Peaasi, et liigutate kaela, õlgu ja ülaselga piisavalt. Kui tunnete, et jooga aitab, jätkake sellega.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut