Põlve patella 14.01.22 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

4a tagasi käis põlve patella paigast korraks peale kukkumist, mis ise tagasi ei läinud, vaid lükkasin ise. Sain kipsi 4ks nädalaks ja ortoosi pärast seda. Taastusravi esialgu ei pandud. Pärast kahte kuud kui taas tantsima hakkasin, käis sama põlvekedra palju valusasti paigast, kuid ise tagasi. EMOs öeldi, et tuleb jälle kodus püsida. Pärast pandi taastusravi, kus käisin 3 kuud. Tänase päevani ei saa ma maksimaalselt joosta või hüpata, tantsimine jäi ammu juba sinna aastasse. Mida ma pean tegema, et saada jälle endine põlv tagasi, et saaksin täielikult jälle joosta.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Kirjelduse järgi arva, et hetkel on Teil kaks varianti, kuidas asju edasi teha:

-proovida taaskord taastusravi, vähemalt 5-6 nädalat, igapäevaselt, mille sisuks oleks regulaarsed ja raskuselt progresseeruvad tasakaalu harjutused põlvele ja jõuharjutused reie esiküljele. Need kaks tegevust on peamised, mis muudavad põlve tugevamaks ja läbi selle vähendavad valu koormusel. Selle aja jooksul ei tohiks põlvele tekitada korduvaid traumasi, ehk loobuma peaks tegevustest, mis neid varasemalt tekitanud on.
-kui korduvaid patella luksatsioone on toimunud liiga palju/ tihedalt, soovitan pöörduda ortopeedi poole, kes hindaks olukorda ja võimaliku ortopeedilist ravi.

Jagan ühte videot, mis võib antud juhul Teile palju vastuseid ja edasisi tegevusi anda:

https://www.youtube.com/watch?v=-gyl-nJSY-k&ab_channel=PrecisionMovement

Tervitades,
Priit Ailt