Põlvekedra vigastused 17.05.19 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere, mul on MRTs tuvastatud põlvel patella alta, patella sideme tendinoos ning viited Hoffa keha pitsumisele ehk maakeeli sain ma aru, et põlvekeder on paigast ära. Kas peale kreemide ja mingite kummilindi harjutuste on ka muid meetodeid kuidas põlve korda saada? Sest siiani ei ole need piisavalt aidanud.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Juhul kui põletikuvastased vahendid ( tabletid) ja terapeutilised harjutused ei ole piisavalt aidanud, siis võib veel proovida elektriravi valu piirkonda - näiteks ultraheli läbi põletikuvastase geeli. Võimalik, et erinevate pehmekoe mõjutuste (masaaži) saab ka reielihaseid nii palju lõdvestada, et põlvekeder hakkab ennast sellest paremini tundma.

Üldiselt kui konservatiivne ravi pole ~6 kuu jooksul tulemust andnud, võiks pöörduda ortopeedi vastuvõtule operatsiooni konsultatsiooniks.

Priit Ailt