Põlve MRT 26.03.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Käisin põlvega MRT uuringul, sain digilukku vastuse aga arstini on pikka eg veel, meili teel ta ei vasta, palun kas oskate seletada, mida tähendab Hoffa kehas fibrootilised muutused ?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Hoffa keha (rasvapadi) asub põlves patella all ja selle sündroomi võib esineda, kui põlv on saanud ülekoormust või korduvaid mikrotraumasi. Selle tulemusena võib tekkida turse ja fibroos antud piirkonnas. Viimane võib põhjustada põletikku ja kiulisi muutusi Hoffa kehas. Ühesõnaga koelised muutused, mille tulemusena antud piirkonna funktsioon võib muutuda.

Ravi sõltub enamasti kaebuste suurusest ja kuidas põlv reageerib erineatele ravivõimalustele.

Priit Ailt