Põlv ja põlvest ülespoole valus 16.02.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Kirjutasin Teile eelmine nädal. Aitäh vastuse eest!
Aga ma küsiksin siiski veel. Kas minu probleemiga on lubatud/mõistlik velotrenazööril vändata? Mis on tegevused mida ma ei tohiks oma põlvedega teha? Ma väga soovin, et see kõhr rohkem ei kuluks ja et saaksin valutult kõndida/toimetada.
Mis arvate magnetravist? Kuna mul on reieluus luutsüst või miskit muud, siis ma väga ei tahaks seda ravi, sest äkki mõjub sellele tsüstile halvasti.

lisan siia igaksjuhuks ka koopia oma eelmise kirjas olnud MRT vastusest:
MRT- uuring paremast põlveliigesest natiivis (PD dixon sag, T2 spc sag iso, PD fscor, T2 trufi 3d we ax, PD fs ax, T2 de3d cor).Liigeses efusiooni ei ole ja ka bursades ülemäärast vedelikku ei paista. Patella mediaalselfassetil Outerbridge II-III kõhrekahjustus, patella keskosas ka üksik väike subkondraalnelesioon. FT-kompartmentide kõhrelises/subkondraalses osas muutusi ei tähelda. Meniskid,ristati- ja külgsidemed on intaktsed. Hoffa keha, patella side ja luustruktuurid tursesignaalita.Reieluu trohlea tagusi väike 8 mm lesioon, mis võiks olla enkondroom või luutsüst. Patella kõhrekahjustu

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Veloergomeetriga on kindlasti mõistlik sõita, kuna see hoiab põlveliigest liikuvuses ja tugevdab reielihaseid, mis on põlve tervise juures olulised. Raske on nii öelda ja hakata piirama tegevusi, mis võiksid põlvele kehvasti mõjuda. Enamasti tunnete ise ära, kui mingi tegevuse ajal või selle järgselt on põlv valulikum. Üldjuhul on need pikad sundasendid, põrutused ja kiired suunamuutused.

Elektriravi ma üldjuhul soovitan, kas siis magnetit või laserit. Tsüsti kohapealt peate konsulteerima kohapealse meedikuga, mis ta arvab sellest.

MRT põhjal on põlves kõhrekahjustus, muus osas on leiuta, mis on tegelikult hea. Võibolla tasuks ortopeedilt uurida, kas siinkohal on mõistlik proovida mõnda liigeseseisest süsti.

Tervitades,
Priit Ailt