Valu tuharas 24.10.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul hakkas kuu aja eest tunda andma nagu närvivalu vasakus tuharas ja see kiirgas ka nagu küljele . Aga see polnud püsiv ja ei häirinud. Nüüdseks on aga asi nii,et valu on liikudes pidev ( lamades,istudes pole valu), toas liikudes on longates enam-vähem.. kuid väljas liikudes tekib tugev valu tuharasse ja jalg justkui väsib meeletult ära ,nii et peab lausa puhkama iga kuskil 5 min kõndimise järel . Kõndinud olen muidu alati palju ,see häda esmakordne. Kui pikemalt jääda istuma siis tõustes on valu kõige suurem esimestel sammudel . Natuke oikema kõndimise järel õues oli eile nii,et koju jõudes viskasin pikali 30 minutiks..tõustes sain valuta jalale toetuda,kuid jalalaba maast tõsta,selleks et sammu teha, ei saanud üldse..kohe justkui pistis.
Perearst ütles telefonitsi et anda rahu ja läheb üle.

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Tõenäoliselt on tegu alaseljast tuleneva probleemiga, kuid täpsema põhjuse välja selgitamiseks soovitan pöörduda füsioterapeudi vastuvõtule. Võimalusel liigutada nii palju kui valu lubab. Abi võib olla selja- ja tuharavenitustest (selili põlved kaissu, jalg üle põlve tuharavenitus) ja kergematest harjutustest (selili kordamööda põlvetõste, puusatõste, põlvede kiigutamine vasakule paremale. Harjutusi teha enda enesetunde järgi.
Soovitan võimalusel alustada regulaarse füsioteraapiaga, et valu kontrolli alla saada.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut