Kas kilpnääre on normis? 31.08.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Paar aastat tagasi hakkasin tundma nõrkust, väsimust, ei talu kuuma ilma, kuigi enne seda ei olnud mingit probleeme sellega.
Tegin Kilpnäärme analüüsi ja tulemus on järgmine:
TSH: 4.56 μUI/ml (Ref 0.35 - 4.94)
Vaba T4: 9.66 pmol/l (Ref 9.01 - 19.05)
Vaba T3: 3.81 pmol/l (Ref 2.43 - 6.01)
Koik numbrid on referentsis, kuid äärepeal. Kas see tähendab mingit seisundi? Kas peab alustama L-türoksiini võtma?

Ette tanades.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Nagu ise nägite, on kõik numbrid referentsis, seega normis. See, et näitajad pole päris normi keskel, ei tee neid normist erinevaks. Kilpnääre ei ole Teie vaevuste põhjus ja ravi Te ei vaja.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.