Herne suurune punn naha all tuharal 10.06.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul on selline probleem, et paar nädalat tagasi tekkis tuharale (mis algselt tundus nagu tavaline) punn, ütitasin pigistada ja alguses paar päeva tundus et oligi tavaline punn ja kaob varsti. Aga nüüd ajas kasvanud suuremaks ja nüüd herne suurune vast, naha all ja ei saa ära ka pigistada.
Millega tegu võiks olla ? Ja kelle poole pöörduma peaks?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalik, et rasutsüst. Perearst vaatab üle, vajadusel avab ja eemaldab haiguskolde, korraldab selle koeuuringu. Abi võib olla ultraheliuuringust. Vajadusel suunab perearst Teid kirurgi vastuvõtule.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi