Luumurru paranemine 08.04.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Suve alguses oli mul taalusemurd ning operatsioon. Nüüseks on pea aasta möödas aga siiani lonkan veidi ja ei saa joosta, hüpata jne. Kas see on normaalne või peaksin midagi ette võtma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist ortopeedilise probleemiga, mina vaid üldkirurg.
Igal juhul soovitan Teil end näidata opereerinud kirurgile - tema teab üksikasju ja ka mida võib loota, mida mitte. 1 aasta järelkontrolliks on just paras aeg. Mõnikord on vaevuse põhjuseks ka metall ja siis oleks see vaja eemaldada.