Kämblaluu ristimurd 03.07.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Pühapäeval(27.06) käisin emos röntgenis ja avastati paremal käel neljanda kämblaluu nihkega ristimurd, juhtus laupäeva varahommikul(26.06) . Esmaspäeval(28. 06) oli operatsioon, avati luukanal ja sisestati 1.5mm TEN nael ning pandi käsi kipsi. Hetkel(3.07) käsi veel paistes, näpud liiguvad ilusti kõik.
Küsimus selline, et kui kaua luu paranemine aega võtab ja kas võin vahel ka kipsi mahs võtta, et käsi nn hingata saaks?
Mis ajal võin uuesti treenima hakata, treeningud poks ja jõusaal.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist ortopeedilise teemaga, mina pelgalt üldkirurg ja selles küsimuses kindlasti mitte ekspert.
Luumurru paranemine võtab aega 6-8 nädalat. Täielik funktsiooni taastumine võtab aega kuni pool aastat - selle aja jooksul poksiga tegeleda ei soovitaks. Kipsi vajadusest ma väga aru ei saa - piisaks ka ortoosist, kuid seda peaks siiski otsustama Teid opereerinud ortopeed.