Taastumine peale luumurdu 01.12.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
2014 august oli abikaasal parema silmakoopa alumise seina blow out ja parema ninatiiva luustunud serva murd. (Peale seda esines topletnägemist, mida mõõdeti ka aprillis 2015). 1. Kui kaua taastub keskmine inimene peale sellist traumat? 2. Kas on võimalik tuvastada 2,5 aastat hiljem tagantjaärgi kontrolli käigus trauma kestust?

Ette tänades,

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Luumurru paranemine peaks toimuma paari kuuga. Mis puutub topeltnägemise kadumisse, siis selles valdkonnas minul kahjuks teadmised ja kogemus puudub. Ei saa aru, mida mõtlete trauma kestuse all?
Kui mõtlete topeltnägemise kadumisse, siis selleks need mõõtmised tehaksegi, et fikseerida järelnähtude kadumist.