Luumurru paranemise kiirendamine Sustanoniga 13.12.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Libastudes murdsin sääre pindluu nii, et hüppeliiges läks ka paigast ja loksus. Diagnoos EMOst: (S82.60 - Sääremurd, sealhulgas peksemurd, lateraalse malleooli [külgmise pekse] murd, kinnine)

Nüüd on õnnetusest möödas 6 nädalat aga alles 12 päeva pärast õnnetust tehti operatsioon, kus paigaldati kruvid ja plaat, kuna luu ei jäänud õigesse asendisse. Seega hakkas paranemine uuesti pihta.

Küsimus on, kas oleks mõtet süstida reide 1 ampull sustanoni. Nimelt kunagi oli arst mulle seda kirjutanud ja 1 ampull oli kappi vedelema jäänud. Küsimus tekkis sellest, et antud ravim on iseenesest mõeldud luude ja liigeste ja lihaste kiiremaks paranemiseks.

Ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ei usu, et ühest süstist Teie jaoks midagi muutuks.