Rinnavalu 06.04.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Püsivad valud vasakul rindkeres viimase 3aasta jooksul, uuritud põhjalikult neuroloogi, üldkirurgi, ortopeedi poolt, tehtud MRT ja KT rindkerest, patoloogiata. Valuvaigistite tarvitamine raskendatud, kuna tekivad kaebused mao poolt- märtsis 2021 tehtud ka gastroskoopia, mis olulise leiuta. Valuhoo ajal tekib ka tugev ärevus. Rinda ette lükates käib mingi kragin või nagu õhumullid liiguks kohe vasaku rangluu all. Valu tuleb ja läheb iseenesest. Viimasel ajal tundub nagu vasak terve rind kuni kaelani oleks tuim või selline tüki tunne. Segab absoluutselt igapäeva tegevusi, trenni pole juba aastaid saanud teha ilma et rind valutama hakkaks, elukvaliteet on tõsiselt halb. Pidevad külmavärinad, paanika tekib valust. Käed enamus ajast jääkülmad. Söön üpris tervislikult, alkoholi ei joo, kuna muidu järgnevad päevad on kindlasti hull rinnavalu. Õlga liigutades vahest käivad väga hullud kraksud kuskil vasaku rangluu juures. Minu küsimus on, et kus oleks võimalik näha, kuidas minu süsteem toimib? Kelle juures oleks võimalik süstida mingit ainet kehasse ja siis vaadata, kuidas see seal ringi liigub? Kui oskate veel midagi soovitada, olen väga tänulik!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjutate, et paanika tekib valust. Sama võib ka ümber pöörata - valu tekib paanikast. Kuna olete nii põhjalikult uuritud, siis võib kaunis kindlalt väita, et Teie hädad on psühhosomaatilised - kõik vaevused on põhjustatud psüühikast. Vastasel korral oleks uuringutel midagigi leitud. Minu hinnangul vajate psühhiaatri abi.