Rinnavalu 24.07.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Olen ligi 2 aastat käinud erinevate arstide juures oma rinnavaludega. Valu tuleb mitte kuskilt, vahepeal istumine ja imelik asend aitab kaasa või siis kui tõsta või rinnalihasele koormust anda. Valu on üldiselt vasakul rinnus rohkem, selline terav valu ja kui õlga liigutada ringikujuliselt, siis tavaliselt käivad kraksud või nagu kondid käiks kokku omavahel, kriipiv hääl. Vahest aitab kui panna väike pall selja taha ja liigutada seda üles alla, netist leidsin uurides “sterum pain” kohta. Valu on vahest ka paremal pool rinnus, selline tüki tunne tekib ja vahest kõik kõrvetab. On diagnoositud ka krooniline gastriit, kui vajutada kõhu keskele kohe roiete alla, siis seal nagu hõõruks mingid kivid ennast kokku, selline hääl on vähemalt.
Olen juba 2 aastat nende vaevuses olnud, vahest nädal pole midagi voi läheb kiirelt üle, aga vahest ei taha enam elada… äkki mingisuguseid soovitusi?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Et midagi soovitada, peaksin kursis olema Teile juba tehtud uuringutega. Kuna olete ka haiglaravil olnud, siis eeldan, et neid on tehtud. Pole ka välstatud, et Teie vaevused on psühhosomaatilised - põhjus psüühikas. Sel juhul ka uuringute tulemused võivad olla normis.