Valu kubemes 14.03.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen aastaid olnud kimpus hädaga, mis väljendub ootamatult tekkivas tuimas närvivalus paremal pool kubemes. See on otseselt seotud seemnepurskega - nimelt kui ca 4 päeva pole seemnepurset esinenud, lööb paremale kubemesse tuim närvivalu. See leeveneb üksnes pärast seemnepurset.

Olles käinud nii meestearstide kui kirurgide jutul, on jõutud küll järeldusele, et esineb väike kubeme song. Ainus, mis arstide hinnangul sinna valemisse hästi ei mahu, on asjaolu, et valu sellisel viisil tekib ja pärast seemnepurset ära kaob. Muidu on song asümptomaatiline. Põhjalikumalt pole piirkonda uuritud, järeldus on antud palpeerides.

1. Kas Teie hinnangul võiks kubeme song sellist regulaarselt tekkivat närvivalu põhjustada?
2. Juhul kui probleemiks ongi seesama kubemesong, siis mis seda valu üksnes paar korda nädalas esile kutsub ning miks see seemnepurskega leevendatav on?

Tänud!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Küsimus 1 vastus on tõenäoliselt ei.
Minu soovitus on ikka "piirkonda pisut põhjalikumalt uurida".
Enamasti soodustab/põhjustab sellist valu rõhu tõus suguteedes. Siit seos pikema pausiga seemnepursete vahel. Seemnepurse leevendab rõhku, kuna sekreedid pääsevad liikvele. Põhjused on enamasti leitavad eesnäärme ja seemnepõiekeste tasandilt. Mis võiks olla lahendus ma ilma uuringuteta kahjuks öelda ei oska.