Koera hammustus 29.12.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Sain enda koeralt mängu korral veidike jamalt hammustada. Koer on pisike, kuskil 4kg chihuahua ja sain hammustada veidike jamasse kohta. Sõrm on paistes ja liigutada valus, haav ise ei olegi nii valus kui see paistetus, paistetusest juba kaks sõrme tuimad.
Tegin vesinikulahuse kompressi kuid see paistetus ei lange, kas see paistetus laheneb ise või peaksin pöörduma arsti juurde?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Koera hammustusel on 2 aspekti 1) marutaud - ilmselt on koer vaktsineeritud ja see langeb ära, 2) haava banaalne infitseerumine ja lokaalne infektsioon. Haavade töötlemine antiseptikuga on igal juhul omal kohal. Kui areneb infektsioon - turse ja valu suurenevad, tõuseb palavik, algul lokaalne hiljem ka üldkehatemperatuuri tõus, siis vajalikud antibiootikumid. Kõik oleneb organismi immuunsusseisundist.