pimesool aastate pärast 20.10.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

pimesoole op oli mul 8 a tagasi. küsimus võib olla rumal, kuid kas on teoreetiliselt või praktiliselt võimalik ,et peale suure raskuse tõstmist võib sool pimesoole koha pealt nö lahti minna? vs teisipidi kas see pimesoole koht soolestik seinas kasvab kinni või on see suletud mehaaniliselt?
tänud ette!
M 30a

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Küsimus ei ole kuidagi moodi rumal. Armisong on täiesti olemas haigus, kuigi apendektoomia järgselt esineb üldiselt harva. Haav suletakse küll õmblustega aga hiljem liituvad koed armkoe moodustumisega. Armkoe kohalt võib kõhusein jääda nõrgemaks ja pingutusel tõesti ka rebeneda. Soovitan näidata kirurgile.