palavik ja valu pärast pimesooleoppi 26.11.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere!

mu õemehel oli pimesoole operatsioon eelmisel reedel. siiani on tal aga palavik ja kõhuvalu, samasugune kui oli enne operatsiooni. kuna vereanalüüs ei näidanud midagi, lasti ta koju. kuna samasugune valu oli tal sees ka paar kuud tagasi ning ka siis ei näidanud vereanalüüsid midagi, paneb muretsema, et äkki polnudki viga pimesooles. kas see on normaalne, et pärast pimesooleoppi kestab palavik ja kõhuvalu veel edasi nädal aega või peaks siiski olema põhjust edasisteks uuringuteks? kuhu soovitate sel juhul pöörduda?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Nädalane väike palavik ja ka valu ei tohiks veel midagi hirmsat tähendada. Põhiline, et mida edasi seda paremaks peaks minema. Soovitan pöörduda samasse raviasutusse, kus Teid opereeriti, sest vaid nemad teavad, kui tõsiselt oli pimesool haige, kui palju on oodata komplikatsioone ja kas oleks vaja täiendavaid uuringuid (juhul kui pimesool ei olnud valude põhjuseks).