pärast pimesoole lõikust 02.12.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.Pimesool lõigati 10 päeva tagasi.Selgus aga et pimesool põletikus polnud.Oli hoopis peensoole põletik.Millal tohiks trenni teha?Sörkida ja kõhulihastele mõeldud harjutusi?Valu kõhus eriti pole.Ainult lõikuskoht kergelt.Ja kui ei või teha siis kui kaua?Tänan.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Põhiline, et treenifdes ei tekiks valuaistingut. Kõike, mis valu ei põhjusta, võite teha. Parim on alustada ujumisest ga ka kerke sörk on OK. Mingeid tähtaegu ei eksisteeri. 4 päeva peale apendektoomiat on võisteldud USA olümpia katsevõistlustel ja jäädud neljandaks!