sapipõie operatsiooni tüsistused 19.07.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

mul lõigati 4,5kuud tagasi sapipõis ära, arstide sõnul läks operatsioon hästi ja spetsiaalset toitumist vaja pole samuti ei tohiks ka valusid olla. Tegelikkuses olid väga tugevad valud, et ma ei suutnud üle nädala aja voodistki tõusta, süües tekkisid ka kohe valud. Perearstil käisin ka valudega, vaadati et haav oli ka üsna kole ajas vedeliku välja ja punetas, lõpuks kuuaega hiljem kadusid vaegused ära kuid peale seda avastasin et mu nabakohal oleva haava juurde oli tekkinud mingi väike muna, hiljem näitasin perearstile seda mille peale ta vastas esialgu, et see on iluviga tekkinud et mul oli enne nabaneet. Hiljem muna suurenes ja hakkas vaikselt valu tekitama oli lõpuks juba kõhust eespool ja seetõttu olin selle just katki hõõrunud veidi äärest kui läksin taas arstile näitama. Lõpuks hakati seda vaatama ka ja pereõde siis uuris ega pole kuskil mäda tekkinud kuid avastas kõhust seespoolt hoopiski niidi otsa, peale poolt tundi pinsetide ja kääridega surkimist sai lõpuks niidi kätte. Siit aga ongi küsimus kas sisemisi õmblusi tehakse siis sellise niidiga mis ise ära ei sula? Kas see ohtlik ei või olla?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sisemised õmblused võib panna nii sulavast niidist kui ka mitteresorbeeruvast materjalist. Sulava niidi puhul on oht songa tekkeks suurem, mitteresorbeeruva puhul aga infektsiooni korral tekib ligatuurfistul. Teil ilmselt kasutati mitteresorbeeruvat materjali. Õmblusmaterjali eemaldamise järgselt peaks fistul sulguma. Ohtlik see ei ole.