Hemorroidid? 22.12.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Ühe ööga tekkis pärakuava kõrvale sõrmeotsa suurune kõva muna. Kas tegemist võib olla välise hemorroidiga? Kui tegemist on hemerroidiga, kas siis kaob see ise ära (kaua see aega võtab) või tuleb teha operatsioon? Milliseid ravimeid antud juhul kasutada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist võib olla välise hemorroidi tromboosiga. Võib ka ise ära kaduda - võtab aga kaunis kaua aega (üle kuu aja kindlasti). Väikese vahelesegamisega, mida võib ka operatsiooniks nimetada, saaks asjast lahti kiiremini. Kasutada võib hemorroidide vastaseid küünlaid ja antitrombootilisi salve. Igal juhul soovitan siiski pöörduda arsti poole - kirja teel ravimine pole kahjuks võimalik - võib kasu asemel kahju teha.