Mädanemoodustis ristluu piirkonnas 22.12.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. veritsus ristluu piirkonnas oli aktiivsem viimasel nädalal. praeguseks saan salvimääret sinna piirkonda. lisaks on tekkinud valu paremajala alumises piirkonnas päkk a osas, ja sögelevad varvastevahed.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ristluupiirkonna mädanik võiks olla pilonidaalsiinus, kuid selle raviks kasutatav Doloproct on hemorroidide raviks kasutatav preparaat. Seetõttu ilma nägemata ei oska seisukohta võtta. Jalavalu ja varbavahede sügelemine (arvatavasti nahaseen) on aga kindlasti erinevad haigused ja ülalnimetatuga seostada ei oska.