kohukoopa kirurgia 02.06.01 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mäletan, et mu isal on juba umbes kümme aastat olnud naba läheduses selline asi nagu mingi punn naha all, alguses oli see umbes paari cm, nüüd on see läinud suuremaks, umbes nagu pool tennisepalli. Perearst arvas kirjelduse järgi, et song. Isa on 61 aastane, arsti juurde minekut ei poolda, arvab et pole häda midagi, kuigi aeg-ajalt kurdab, et koht valutab. Mis see võiks olla ja kui ohtlik.

Aitähh ette vastuse eest.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Suure tõenäosusega on Teie isal nabasong. Songa ravi on operatiivne. Songa ohtlikkus seisneb võimaluses, et tekib soole pitsumine. Soole pitsumine võib põhjustada soole gangreeni ja siis on operatiivne kiire sekkumine ainus võimalus elu päästa. Seepärast soovitan Teie isal pöörduda siiski arsti poole, sest plaaniline operatsioon on alati parem nii haigele kui ka arstile. Teie poolt kirjeldatud suurusega songa peaks olema võimalik ravida ka lokaalanesteesias.