MRT uuringu võimalused 27.12.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, soovin teada, kas MRT uuringul, mille eesmärk on selgroo haiguste avastamine, on võimalik näha ka muutusi neerudes. Oletame, et kui neerus oleks tsüst või kasvaja, kas see oleks näha uuringul, kuigi sihtmärk on selgroog kuni rinnakulülideni. Kas radioloogid hindavad kui tervikut või vaatavad otsitut? Pildi kirjelduses muust juttu ei ole.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

MRT uuringuga peaksid ka Teie poolt mainitud haigused avastatud olema, kui nad sattusid uuringu vaatevälja. Radioloogid keskenduvad küll uuritavale, kuid hea spetsialist vaatab kogu pilti ka pilguga, et avastada muud võimalikku patoloogiat. Paraku oleme kõik inimesed ja juhtub, et alati tervikut ei vaadata.