Mure opereeritud põlvedega ja opereeritud seljaga 28.01.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Nimelt mure nüüd selline, et minu ortopeed kes minuga tegeles on kahjuks lahkunud maisest ilmast ja meid suunati edasi teise arsti juurde. Paremal jalal meniskid opereeritud, vasakul jalal oli operatsioon juba natuke hullem ja kogu raskuse sai taastumise ajal parem põlv endale. Nüüd on taas paremal põlvel probleemid, valutab, trepist üles raskused, ragiseb nagu oleks kondi puru naha all, liigesest viskab taas välja isegi magamise aeg, kükki minek peab toimuma väga ettevaatlikult. Mul on selja operatsioon tehtud 2018a ja sisaldab metalli ja loen igalt poolt et MRT pole siiski soovituslik ja mainisin seda ka uuele ravi arstile, kuid vaatamatta sellele saatis ta mind seda tegema.Õnneks on MRT aeg alles aprilli lõpus ja Veebruaris on mul neuroloogi aeg seoses selja tugevate valudega, et saan nõu pidada ka temaga seoses MRT-g. Kuid tahaks küsida ka teie arvamust selle MRT asjus.MRT tahetakse teha paremale põlvele.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kaasaegse MRT võimalused lasevad uuringut teha ka implantaatide olemasolul organismis. See tuleb kindlasti enne teada anda.