Jämesoole põletik 12.02.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul diagnoositi rektoskoopias väike jämesoole põletik ja kirjutati raviks Pentasa suposiidid. Ma ei saanud neid kasutada, sest tekkis allergia. Raviarst saatis täpsemaks uuringuks magnettomograafiasse. Kas MRT näitab jämesoole põletikku? Tean, et jämesoolt uuritaks kolonoskoopias. Mulle teebki muret, et kas MRT-s saab piisavat infot jämesoole olukorrast?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teil on õigus. Koloskoopia on soolepatoloogia puhul uuring nr.1. Kui Teile määrati MRT, soovib Teie tohter täpsustada ka midagi muud. Sellise uuringu kättesaadavus on üldiselt küllaltki raske, mistõttu ilmaasjata sellist uuringut ei määrata.