Klamüüdia 10.03.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere! Küsimus järgmine: kas klamüüdiat põdeval meesterahval annab see haigus ka mingitmoodi tunda või on ta mehel nö. "peidus" ja olemata sellest teadlik, nakatab ta enese teadmata ka naisterahva? Ning kas naisel on see haigus nähtav - on tal mingid sümptomid, mis viitavad just sellele haigusele?

Ette tänades,

Annika

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Urogenitaalne klamüdioos kulgeb 50%meestest ja 70%naistest asümptomaatiliselt - see tähendab patsiendile mingeid kaebusi põhjustamata.
Asümptomaatilist klamüdioosi vormi põdev inimene võib teadmatult nakatada oma partneri, sest ta pole ka ise oma haigestumisest teadlik.