silmad hallid 13.06.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Selline mure,olen 33 aastane ja 6 kuud rase ja valguse kaes jooksevad mul silmade ees sellised heledad tapid,samuti esineb ka udu silmade ees! Kaisin silmaarsti juures,oeldi et nagemine vaga hea ja silmapohjad korras! Millest see voib veel olla voi rasedusest tingitud? Kas voib pohjustada ka mingi muu haigus?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Täpid silme ees on klaaskeha hägusused, mis on normaalne klaaskeha ehitus, mitte haiguslik seisund.Udu silme ees võib olla kuivasilmsusest, sest raseduse ajal pisaravedeliku koostis muutub.Selline udusus kaob kergesti silmade kinnihoidmisel ja liigutamisel.Samuti võib udu tekitada vererõhu ja veresuhkru kõikumine, aga ka silma siserõhu tõus.Kui udu teid väga segab, võite mõne teise silmaarsti käest teist arvamust küsima minna